Top menu

Kazimierz Bysiek – pracownik ROPS w Zielonej Górze zdobywa kolejne sportowe trofea

Z satysfakcją informujemy, że podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 11-14.06.2015 r., nasz współpracownik z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze, Kazimierz Bysiek - Mistrz Świata z Suhl z 2014 roku – zdobył kolejne dwa złote medale, ustanawiając przy tym dwa nowe rekordy Polski.

Kazimierz Bysiek (ZSR „START” Zielona Góra) zwyciężył w dwóch swoich konkurencjach: karabin pneumatyczny SH2 stojąc (finał 208,5 pkt). oraz karabin pneumatyczny SH2 leżąc (finał 208,2 pkt.) dla najbardziej poszkodowanych zawodników.

Najwięcej medali zdobył Szymon Sowiński (ZSR „START” Zielona Góra), który w konkurencjach (pistolet sportowy – wynikiem 555 pkt., pistolet dowolny – finał 175,7 pkt., pistolet standard – wynikiem 350 pkt.) zdobył trzy złote medale, a w czwartej konkurencji (pistolet pneumatyczny – finał 187,3 pkt.) srebrny medal, ustanawiając przy tym dwa nowe rekordy Polski. Dodatkowo w konkurencji zespołowej pistoletu pneumatycznego razem z kolegami z zespołu (Szymon Sowiński, Sebastian Cielecki, Włodzimierz Jurkowski) zdobył kolejny srebrny medal - wynikiem 1567 pkt.

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze reprezentowało 7 podopiecznych trenera Marka Maruchy, którzy zdobyli łącznie 8 medali (5 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy) oraz ustanowili 4 nowe rekordy Polski.

W Mistrzostwach Polski wzięło udział 64 uczestników z dziesięciu klubów, w tym kadra narodowa w ilości 15 zawodników, z medalistami Mistrzostw Świata i Europy włącznie. Ustanowiono 8 nowych rekordów Polski.