Top menu

Konkurs "SENIORZY W AKCJI!"

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" rusza z nową edycją konkursu “Seniorzy w akcji ”! Zgłoś swój pomysł na projekt społeczny, dopracuj go przy wsparciu ekspertów i zdobądź dotację.

Kto jest poszukiwany?

Aktywne osoby 60+ , które chcą połączyć rozwijanie własnych pasji i zainteresowań z działaniem na rzecz innych.

Animatorzy w wieku 18- 35 lat , które chcą wspierać działania międzypokoleniowe.

Pary międzypokoleniowe , które mają pomysł na projekt społeczny.

Konkurs skierowany jest do osób 60+ lub do par międzypokoleniowych , które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu. Poszukiwane są osoby, które pragną zdobyć nowe umiejętności, przydatne w swojej dalszej aktywności społecznej.  

Dotychczas Towarzystwo wsparło realizację ponad 300 projektów w całej Polsce.  Dotacje są przyznawane na realizację inicjatyw, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych. Wsparcie mogą uzyskać przedsięwzięcia opracowane przez osoby 60+ we współpracy z wybraną organizacją lub instytucją . Seniorzy mogą zgłosić projekt samodzielnie lub we współpracy  z osobą do 35. roku życia.

Konkurs realizowany jest w formule inkubatora – Towarzystwo stwarza przestrzeń do dopracowania i rozwijania pomysłów zgłoszonych na konkurs poprzez cykl warsztatów, wizyty studyjne oraz wsparcie trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów (warsztaty, konsultacje). Formuła konkursu jest przyjazna szczególnie dla osób i organizacji, które nie mają dużego doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów.

"Cieszy mnie moja przydatność. Staram się przekonywać ludzi, że potrafią więcej niż im się wydaje. Jestem pewna, że wartością jest bycie razem, wspólne działanie. Można czerpać z tego radość, satysfakcję i uczyć się zaufania do innych", Marta (60+), Bytów

Żeby się zgłosić należy wypełnić list intencyjny on-line . Termin przesyłania zgłoszeń: do 19 marca 2018 r . Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie  "Seniorzy w akcji" .

Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem: KLIKNIJ TUTAJ  

Konkurs Seniorzy w akcji realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu Uniwersytety Trzeciego Wieku Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Marzec
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Multimedia