Top menu

Znamy zwycięzców konkursu Wesołe jest życie staruszka

15 kwietnia 2012 r. w studiu Radia Zachód w Zielonej Górze odbyła się ostatnia audycja z cyklu konkursów i audycji emitowanych w miesiącu marcu i kwietniu pod wspólnym hasłem Wesołe jest życie staruszka . Celem tego medialnego przedsięwzięcia było upowszechnianie wiedzy o szansach i wyzwaniach wiążących się z dłuższym życiem.

 Inicjatywa realizowana była w ramach projektu „Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej w województwie lubuskim” i współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w  ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach audycji odbył się finał konkursu Wesołe jest życie staruszka.
Do  finału przeszło 6 słuchaczy, którzy brali udział we wcześniejszych  eliminacjach do półfinału, a następnie do finału.
W finałowym etapie konkursu lubuscy seniorzy odpowiadali na trudne pytania związane z tematyką aktywności ludzi starszych i solidarności międzypokoleniowej.

Główną nagrodę – 3 000 zł zdobyła Elżbieta Owczarczak  z Zielonej Góry. Drugą nagrodę – 2 500,00 zł otrzymał Bogdan Rejman z Zielonej Góry, a trzecią – 2 000,00 zł. Barbara Wieremiejczyk z Zielonej Góry. Wyróżnienia w kwocie 500 zł otrzymali: Zdzisław Kumor z Kożuchowa, Ewa Kirchner z Nowej Soli oraz Wojciech Adamczewski z Zielonej Góry.

Gościem specjalnym odcinka finałowego był Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Maciej Szykuła, który podziękował wszystkim za udział w konkursie oraz pogratulował finalistom i życzył im wszystkiego dobrego w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym.

Maciej Szykuła  przypomniał również o idei Roku 2012 oraz zaznaczył jak ważne jest dbanie o kondycję fizyczną, psychiczną i zawodową każdej grupy społecznej nie tylko osób powyżej 50+. Wicemarszałek, który słuchał audycji i konkursów dedykowanych lubuskim seniorom, podkreślił dużą wiedzę merytoryczną i doświadczenie, jakimi wykazali się uczestnicy cyklu antenowego Wesołe jest życie staruszka .

Nagrody oraz gratulacje finalistom przekazała również Beata Kiecana, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej, która była pod dużym wrażeniem wiedzy, jaką wykazali się zwycięzcy konkursu.

Konkurs Wesołe jest życie staruszka przeprowadził redaktor Radia Zachód Krzysztof Baług.

Kwiecień
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Multimedia