Top menu

Impreza edukacyjno -rekreacyjna „Moc jest w nas”- Lubuskie dzieci przeciw przemocy w rodzinie

W dniu 05 września br. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się impreza edukacyjno – rekreacyjna w ramach projektu pn. „Moc jest w nas” - Lubuskie dzieci przeciw przemocy w rodzinie. Projekt został dofinansowany przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Elżbiety Anny Polak Marszałka Województwa Lubuskiego i otrzymał patronat Radia Zielona Góra.

Organizatorem przedsięwzięcia było Województwo Lubuskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Projekt powstał przy udziale partnerów: Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gorzowie Wlkp. oraz Lubuskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet BABA w Zielonej Górze, którzy w  specjalistycznych stoiskach udzielali porad podczas imprezy.

Impreza zorganizowana została  dla 100 dzieci podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych z Gorzowa Wlkp., Sulęcina i Sulechowa w wieku od 7 do 12 lat zagrożonych i doświadczających przemocy domowej.

Dzieci skorzystały z wielu atrakcji, aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach z animatorami, atrakcjach sportowych oraz jeździeckich oraz oglądały występy artystyczne i uczestniczyły w warsztatach gwiazd rangi światowej: Emila Kusznir – Mącznik (Zumba), Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło (Rock N’ Roll akrobatyczny wraz z formacją i parą młodych tancerzy z klubu MEGADANCE w Zielonej Górze), Michał Piętosa (samoobrona), Marika Glinka (gimnastyka artystyczna). Wszystkie dzieci wysłuchały też pogadanki, którą poprowadziła prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na rzecz Kobiet BABA Pani Anita Kucharska – Dziedzic.

   

Więcej zdjęć w naszej Galerii, zapraszamy do obejrzenia  »

Sierpień
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Multimedia