Top menu

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami II” w 2013 roku

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze informuje, że projekty dotyczące realizacji "Programu wyrównywania różnic między regionami II" w obszarze A można składać do 15 marca 2013 r. (data wpływu do ROPS).

Podstawą prawną uruchomienia i realizacji programu jest art. 47 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 47 ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.).

1. Beneficjentami Programu w obszarze A (wyposażenie obiektów, służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych, w sprzęt rehabilitacyjny) – mogą być podmioty, prowadzące obiekty służące rehabilitacji tj.:

a)     organizacja pozarządowa;
b)     jednostka samorządu terytorialnego;
c)     uczelnia medyczna;
d)     zakład opieki zdrowotnej.

Obiekt służący rehabilitacji osób niepełnosprawnych – należy przez to rozumieć obiekt budowlany, w którym udzielane są świadczenia rehabilitacyjne przez podmiot leczniczy.

Zakład opieki zdrowotnej – należy przez to rozumieć podmiot leczniczy taki jak: szpital, zakład opiekuńczo – leczniczy, zakład pielęgnacyjno – opiekuńczy, zakład rehabilitacji leczniczej, hospicjum stacjonarne, przychodnię, ośrodek zdrowia, poradnię oraz ambulatorium, prowadzone zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. Nr 112, poz. 654, z późn. zm.), które w roku złożenia projektu mają zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę o udzielanie powszechnie dostępnych dla osób ubezpieczonych świadczeń zdrowotnych, prowadzące działalność w obiekcie, którego właścicielem jest jednostka samorządu terytorialnego lub dla których organem założycielskim jest, a w przypadku podmiotów leczniczych będących spółkami prawa handlowego, w których większościowe udziały ma:

a)     organizacja pozarządowa;
b)     jednostka samorządu terytorialnego;
c)     uczelnia medyczna;
d)     jednostka administracji rządowej;
e)     instytut badawczy.

2. Dofinansowanie zakupu sprzętu służącego do rehabilitacji leczniczej może być przyznane wyłącznie podmiotowi, udzielającemu świadczeń medycznych z zakresu rehabilitacji leczniczej, wpisanemu do właściwego rejestru zakładów opieki zdrowotnej.

Dokumenty wymagane przy składaniu projektu:

  1. oświadczenie o nieposiadaniu wymagalnych zobowiązań wobec PFRON i zaległości w obowiązkowych wpłatach na PFRON;
  2. oświadczenie, że podmiot nie uzyskał na podstawie odrębnych wniosków dofinansowania lub dotacji ze środków PFRON na cele objęte niniejszym projektem oraz nie ubiega się odrębnym wnioskiem o dofinansowanie lub dotację ze środków PFRON na cele objęte niniejszym projektem;
  3. zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu w składkach wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem złożenia projektu;
  4. zaświadczenie o niezaleganiu z wymagalnymi zobowiązaniami wobec Urzędu Skarbowego, lub decyzja
    o ewentualnym zwolnieniu z podatków, wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem złożenia projektu;
  5. oświadczenie o posiadaniu wkładu własnego na realizację projektu;
  6. pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający uprawnienia projektodawcy do zaciągania zobowiązań finansowych;
  7. wydane przez bank zaświadczenie o posiadaniu rachunku bankowego wraz z informacją o ewentualnych obciążeniach, wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem złożenia projektu;
  8. aktualny dokument potwierdzający status prawny projektodawcy (KRS);
  9. statut jednostki;
  10. kopia wpisu do właściwego rejestru zakładów opieki zdrowotnej; 
  11. kopia podpisanego kontraktu z NFZ na 2013 rok w części dotyczącej rehabilitacji;
  12. oferty cenowe dotyczące sprzętu planowanego do zakupu w ramach projektu;
  13. wykaz sprzętu rehabilitacyjnego przewidzianego do dofinansowania ze środków PFRON (nazwa sprzętu, jego przeznaczenie, stawka podatku VAT, cena brutto, ilość, wartość łączna, planowane miejsce użytkowania);
  14. planowane wartości wskaźników ewaluacji dotyczących projektu;
  15. oświadczenie, że beneficjent będąc podatnikiem podatku VAT nie może obniżyć kwoty podatku należnego o podatek naliczony, ze względu na wyłączenie możliwości odliczenia podatku naliczonego, wynikające z obowiązujących przepisów prawa;
  16. projektodawcy prowadzący działalność gospodarczą ubiegający się o pomoc de minimis zobowiązani są do przedstawienia wraz z wnioskiem o przyznanie środków finansowych na realizacje projektu:

a)     informacji o pomocy de minimis otrzymanej w okresie obejmującym bieżący rok podatkowy i poprzedzające go dwa lata podatkowe oraz informacje o innej pomocy dotyczącej tych samych kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą lub oświadczenia o nie otrzymaniu takiej pomocy;
b)     w przypadku otrzymania pomocy, o której mowa wyżej - oświadczenia, że uzyskanie aktualnie wnioskowanej pomocy de minimis nie spowoduje przekroczenia maksymalnej intensywności określonej dla innego rodzaju pomocy w zakresie tych samych kosztów kwalifikowanych.

Projekty można składać za pośrednictwem poczty na adres:

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, ul. Al. Niepodległości 36, 65-042 Zielona Góra
lub osobiście w sekretariacie ROPS, pokój nr 10, I piętro.

Maj
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Multimedia