Top menu

"Dopalacze – palący problem”

...to tytuł seminarium, które zostało zorganizowane przez Departament Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, w dniu 15 grudnia br.  w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

W seminarium uczestniczyli Pełnomocnicy i Koordynatorzy gminnych programów profilaktyki uzależnień lub przedstawiciele gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych,
a także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji, Komend Powiatowych Policji, Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz w Zielonej Górze, Aresztów Śledczych i Zakładów Karnych z terenu województwa lubuskiego.

Podczas spotkania przybliżone zostały różne aspekty związane z „dopalaczami” m.in. prawne i psychozdrowotne. Aktualna wiedza na temat ryzyka związanego z używaniem tych środków jest bardzo ograniczona, ale skutki ich stosowania są ogromnym ryzkiem dla zdrowia i  życia a także mogą prowadzić do uzależnienia. Odnotowuje się coraz liczniejsze przypadki powikłań zdrowotnych po zażyciu „dopalaczy”, które wymagały interwencji lekarskich i hospitalizacji. Zagrożenie związane z używaniem substancji psychoaktywnych jest szczególnie wysokie w przypadku młodych ludzi, których organizmy są niezwykle podatne na wszelkie szkody zdrowotne. „Dopalacze” mogą być również substancjami wprowadzającymi dziecko w świat narkotyków.

Zmiany prawa nie są w stanie nadążyć za wprowadzaniem przez producentów do obrotu coraz to innych substancji. Z tego powodu tak istotne stają się reakcje społeczne potępiające handel dopalaczami, jak i kampanie poszerzające wiedzę i świadomość społeczną  czym są „dopalacze” i jakie niosą skutki zdrowotne i społeczne.

Więcej informacji nt. „dopalaczy” można przeczytać na  www.dopalaczeinfo.pl

Kwiecień
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Multimedia