Top menu

Kazimierz Bysiek - strzelec zielonogórskiego "Startu" - Wicemistrzem Świata

W dniach 17-27.07.2014r. w miejscowości Suhl, w Niemczech  odbyły się Mistrzostwa Świata niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, gdzie startowało rekordowo 256 zawodników z 53 państw. W skład reprezentacji Polski wchodzili zawodnicy z Klubu Sportowego Inwalidów „START” Szczecin, „Skorpiona” Polkowice, „START-u” Białystok oraz Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” w Zielonej Górze.

Stowarzyszenie "START" reprezentował utalentowany karabiniarz Kazimierz Bysiek, pistoleciarz Szymon Sowiński oraz ich trener Marek Marucha . Kazimierz Bysiek startował w najbardziej poszkodowanej grupie osób niepełnosprawnych, w konkurencjach R4-karabin pneumatyczny 60 strz. stojąc oraz karabin pneumatyczny - FTR2.  Po bardzo emocjonującej walce w konkurencji karabin pneumatyczny - FTR2 (rozgrywanej systemem pucharowym)– Bysiek wszedł do czteroosobowego finału (strącając osiem tarcz), w którym pokonał Aleksandra Galgani – BRA – (siedem tarcz) oraz Gorazda Tirsek – SLO – (siedem tarcz). Przegrał jedynie z Veselką Pevec – SLO – (dziewięć tarcz). Ostatecznie Kazimierz Bysiek zdobył srebrny medal oraz tytuł Wicemistrza Świata . W drugiej swojej konkurencji R4 SH2 – karabin pneumatyczny 60 strzałów stojąc strzelał ze „zmiennym szczęściem”, wynikiem 606,1 zajął 55 miejsce. Jest to spektakularny sukces zawodnika zielonogórskiego  klubu, gdyż po raz pierwszy w historii wieloletniego funkcjonowania sekcji strzelectwa sportowego zawodnik zdobył medal w tak prestiżowej imprezie.

Serdecznie gratulujemy - Dyrekcja i pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze!